2015 r -Pokaz ,,Cztery pory roku''

 

Krystyna Mazurówna odwiedziła Wałbrzych

Słynąca z niesamowitej charyzmy artystycznej, polska tancerka, choreografka i dziennikarka - Krystyna Mazurówna będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji projektu „Słowiański jedwab”. Wydarzenie odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 17:00 w przepięknych wnętrzach Zamku Książ.

'Słowiański jedwab, len w odsłonie czterech pór roku' to pokaz modowo-artystyczny, który ma na celu pokazanie, że kobieta szczęśliwa to kobieta spełniona, dobra matka i żona, skrupulatna i obowiązkowa pracownica, oddana przyjaciółka, a także osoba angażująca się w życie rodzinne oraz społeczne.

Organizatorkami projektu są Estera Grabarczyk i Katarzyna Niemierowska.

Obie Panie pragną dotrzeć do kobiet z przesłaniem,  że każda z nich może poczuć się wartościową i piękną biorąc udział w pokazie .

Kolejnym, równie ważnym przesłaniem jest sam len symbolizujący zdrowie. Dolny Śląsk był kiedyś potęgą w tej dziedzinie - należy to pokazać i odbudować.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie - MAKI' odbyła się w ubiegłym roku. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. W ramach wydarzenia współpracowało ze sobą wiele kobiet, co pozwoliło na wzajemną wymianę doświadczeń, a także było inspiracją dla nowych, pro kobiecych działań.

Głównym sponsorem kolekcji do pokazu jest ,, Świat lnu” z Kamiennej Góry,http://www.swiatlnu.pl/index.php/pl/,

Partnerzy

Imprezę honorowym patronatem objęli ;

Lidia Geringer de Oedenberg- Euro Poseł , Agnieszka Kołacz-Leszczyńska-poseł na Sejm RP, Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm RP, Robert Jagła-poseł na Sejm RP,

Ponadto projekt wsparli ;Zamek Książ, Państwowa Wyższa Szkoła im. Angelusa Silesiusa, Wałbrzyski Ośrodek Kultury  ,  Zespół Pieśni i Tańca , Uzdrowisko Szczawno-Jedlina , Studio reklamy i projektów -RiP ,Karolina Holka, Adrian Pasikowski- Kontrastowe.pl ,Studio Urody Jaqueline -Iza Fila Nowak i Jadwiga Fila, Douglas, Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka ,Rafał Żak,Robert Bajek ,Lokalna Organizacja  Turystyczna -aglomeracja wałbrzyska ,Norbert Wawrzyniak,Adam Trzpil -usługi transportowe

Patronaty Medialne: